STRONA GŁÓWNA

BILETY AUTOKAROWE BILETY LOTNICZE WCZASY WYCIECZKI OBJAZDOWE KOLONIE I OBOZY WYSZUKIWARKA OFERT O NAS KONTAKT UBEZPIECZENIE

Egipt          Tunezja  Grecja      Chorwacja                Turcja Hiszpania               Bułgaria  Włochy

Włochy

WALUTA I ORIENTACYJNE CENY

EUR (1 EUR = ok. 3,76 PLN wg kursu z dnia 09.10.2007) kawa w restauracji od 2 EUR karta telefoniczna od 4 EUR pizza od 8 EUR obiad w restauracji od 11 EUR coca-cola od 1,5 EUR piwo od 3 EUR

KLIMAT

Najlepszymi miesiącami na odwiedzenie Włoch są okresy od początku kwietnia do końca czerwca oraz od początku września do końca października. Ustrzeże nas to przed nieznośnymi upałami i zatłoczonymi plażami, ale na wiosnę morze będzie jeszcze niewystarczająco ciepłe do kąpieli. Na południe od Rzymu zimy są łagodne, ale w Alpach i Apeninach można do woli szusować na nartach.

JĘZYK

Językiem urzędowym jest język włoski. Na Sycylii jednak rdzenni mieszkańcy mówią w charakterystycznym dialekcie sycylijskim.

CZAS

Brak różnic czasowych między Polską a Sycylią.

PRZYSMAKI KUCHNI LOKALNEJ

Tradycyjna kuchnia sycylijska jest jedną z najbardziej różnorodnych we Włoszech, oferuje duży wybór potraw, które mogą zaspokoić nawet najwybredniejsze podniebienia. Oprócz doskonale znanych typowo włoskich dań, takich jak: pizza, pasta czy piadina warto spróbować wyśmienitych potraw ze świeżych owoców morza. Koniecznie trzeba skosztować lokalnego specjału - przyrządzanej na wiele sposobów ryby miecznik. Polecamy również doskonały ser mozzarella, desery: tiramisu i cassata, a na upalne dni orzeźwiający lodowy napój granita.

PAMIĄTKI

Warto przywieźć oliwę, wina sycylijskie, przyprawy, wyśmienite sery. Na pamiątkę kupić też można wyroby z lawy, ceramikę, biżuterię i drewniane figurki. Najniższe ceny znaleźć można na targach.

TRANSPORT I KOMUNIKACJA

Sieć komunikacji jest dobrze rozwinięta. Pomiędzy miejscowościami najlepiej jest poruszać się autobusami, rozwinięta jest również sieć kolejowa.

WYNAJEM SAMOCHODU

Rezerwacji samochodu można dokonać jeszcze przed wyjazdem na wakacje. Samodzielnie zwiedzając kraj będzie okazja dotarcia do wszystkich urokliwych zakątków, malowniczych miasteczek i wiosek oraz urzekających zatoczek. Uczynni mieszkańcy z chęcią pomogą trafić w wybrane miejsce. Podróżowanie samochodem ułatwiają dobre, wielopasmowe autostrady.

WAŻNIEJSZE KURORTY TURYSTYCZNE

RIMINI
Kurort nad Morzem Adriatyckim, czyli we wschodniej części Włoch. Jest to zdecydowanie najbardziej popularna miejscowość nad północnym Adriatykiem. Tutaj znaleźć można największe parki rozrywki w Europie tj. Mirabilandia, Aufan. Najsłynniejsze zabytki w mieście to: Most Tyberiusza oraz Łuk Augusta, natomiast w pobliżu możecie zwiedzić jedno z najmniejszych państw świata San Marino. Plaża jest piaszczysta szeroka i długa (15 km), a morze bardzo czyste. Mówi się, że Rimini jest kurortem który nigdy nie śpi, jest to miejscowość rozrywkowa z masą dyskotek i pubów.

WYCIECZKI FAKULTATYWNE

RZYM i WATYKAN
Całodniowa wycieczka autokarową. Zwiedzanie Watykanu, Placu Hiszpańskiego ze słynnymi Schodami Hiszpańskimi, Fontanny di Trevi, Placu Navona, Koloseum, Forum Romanum, Ołtarza Ojczyzny, Panteonu i wielu innych zabytków.
Cena ok. 50 EUR

SAN MARINO
Republika San Marino znana jest przed wszystkim ze swojego toru Formuły 1. Ponadto na San Marino składa się średniowieczna architektura oraz wspaniałe krajobrazy wloskiej prowincji. Państwo jest strefą bezcłową, dlatego warto wybrać się tu na zakupy (kosmetyki-w tym perfumoy, alkohole, sprzęt elektroniczny itp.).
Cena ok. 16 EUR

WENECJA
Z pierwszą wizytą w Wenecji każdy wiąże wiele oczekiwań i trudno się temu dziwić. Oglądane wcześniej zdjęcia Pałacu Dożów, bazyliki i placu św. Marka, mostu Rialto i pałaców nad Canal Grande okazują się prawdziwym zapisem niezwykłej rzeczywistości. Jednak o Wenecji krąża także negatywne opinii, a pobyt tutaj niektóre potwierdza...
Cena ok. 25 EUR

REJS STATKIEM PO ADRIATYKU
Rejs statkiem wzdłuyz malowniczego wybrzeża Adriatyku, z pieczonymiu na grillu rybami na pokładzie. W trakcie siesty można opalać sie na pokładzie statku lub tańczyć na dyskotece pokładowej.
Cena ok. 18 EUR